Dzisiaj jest: ,

VII i VIII Runda Mistrzostw Strefy Południowo-Zachodniej Polski w Trialu

W minioną sobotę 14 września odbyły się VII i VIII Runda Mistrzostw Strefy Południowo-Zachodniej Polski w Trialu.

Zawody zorganizowane przez Auto Moto Klub Gliwice i Klub Motorowy Górników i Energetyków w Bytomiu przeprowadzono na terenie nieczynnych kamieniołomów "Spiny" w Rogoźniku, gdzie w przeszłości organizowaliśmy już tego typu zawody. Pozytywne nastawienie i pomoc ze strony władz Gminy Bobrowniki, na czele z jej wójtem Panem Arkadiuszem Zięba, jak również duże zainteresowanie lokalnej społeczności dają nadzieję, że "Trial" do Rogoźnika zagości na stałe.

Pogoda podczas zawodów dopisała, frekwencja zawodników również, a pozytywne opinie zawodników i działaczy pozwalają sądzić, że zawody były bardzo udane.

W ogólnopolskim rajdzie "Trial Rogoźnik 2013" wystartowało 27 zawodników z czego jeden zawodów nie ukończył.

W klasie "Otwarta" gdzie startowało 12 zawodników pierwsze miejsce z wynikiem 5 pkt. karnych zajął Michał Łukaszczyk z AMK "Gorce" Nowy Targ, drugi był Gabriel Marcinów również z AMK "Gorce" Nowy Targ z 11 pkt. a trzecie miejsce zajął Tomasz Hajduk ze KKCiM "Smok" Kraków z wynikiem 38 pkt. karnych.
W klasie „Weteran” startowało 5 zawodników z których najlepiej pojechał Adam Styła z KKCiM „Smok” Kraków zaliczając 16 pkt. karnych, drugi był Mirosław Knurowski z AMK „Gorce” Nowy Targ z wynikiem 34 pkt. a trzeci Andrzej Wyrwich z KMGiE w Bytomiu z wynikiem 45 pkt. karnych.
W klasie „Junior” wystartowało 4 zawodników a pierwsze miejsce z wynikiem 20 pkt. karnych zajął Jakub Łukaszczyk, drugi był Łukasz Zborowski z 64 punktami a trzeci Daniel Nykaza z 96 punktami, wszyscy z AMK „Nowy Targ”.
W „Konkursowej Jeździe Motocyklem”, gdzie zawodnicy nie posiadają licencji zawodniczej wystartowało 6 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Ślazyk z wynikiem 40 pkt. karnych, drugi był Jarosław Gęsiak z 50 pkt. a trzecia Klara Dubaniowska z 52 pkt. karnymi, wszyscy z KKCiM „Smok” Kraków.
W Mistrzostwach Strefy Połud.-Zach. Polski w klasie „Otwarta” zwyciężył Dariusz Błaszczyk z TMSM „Spatra” Wrocław, klasę „Weteran” wygrał Andrzej Wyrwich z KMGiE w Bytomiu a klasę „Junior” Andrzej Tokarz z BKM „Silesia” Bytom.
Komplet wyników będzie dostępny na stronie ZO PZM w Katowicach a w galerii można obejrzeć relację fotograficzną z odbytych zawodów. W tym miejscu chciałbym złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy brali udział w organizacji tych zawodów a szczególnie moim koleżankom i kolegom klubowym. Bardzo dziękuję!!!

Tekst: Andrzej Wyrwich
Foto: Iwona Biadacz, Dariusz Paszewski, Jacek Lubos.