Dzisiaj jest: ,

Międzynarodowy Zlot Turystyczny Sympatyków Caravaningu "Śląsk 2012"
z Radiem Katowice. Czechowice k/Gliwic 24-27.05.2012 r.

W malowniczym zakątku Gliwic-Czechowicach, nad Jeziorem Czachowskim-pojawiło się 8 załóg, które reprezentowały KMGiE Bytom. A więc: Stasiu, Kasia, Rafał i Pawełek; Piotr, Bogusia, Agatka i Maksiu; Irek, Lucyna i Natalia; Andrzej, Danka i Weronika; Piotr, Grażyna i Betina; Maciek, Kasia i Tina; Irek, Celina z Kingą oraz Darek, Kasia z Piotrusiem.
Jubileuszowy XX Zlot Turystyczny rozpoczął się spotkaniem integracyjnym przy muzyce i poczęstunku.
Następnego dnia załogi przystąpiły do maratonu rodzinnego, w którym Bogusia i Piotr wywalczyli II miejsce. Następni w kolejności to Kasia i Stasiu na VI miejscu, na IX Danka i Andrzej oraz Natalia z Irkiem wylądowali na X miejscu. Pozostali nieco wyżej.
Organizatorzy zadbali o niespodziankę dla zlotowiczów w postaci wycieczki do Radiostacji Gliwickiej, gdzie mogliśmy zapoznać się z interesującym wątkiem historycznym dotyczącym obiektu i podziwiać najwyższą na świecie drewnianą konstrukcję. W wolnym czasie rozegraliśmy mecz siatkówki plażowej z wieloma widowiskowymi akcjami. Jazda konna również umilała nasz czas, choć nie zawsze bez obrażeń. Pobliski teren okazał się rajem dla rowerzystów, co w pełni wykorzystali nasi cykliści. Młodzież również znalazła dla siebie zajęcia, prócz szaleństw na rampie grała w badmintona. W niedzielę dzieci miały szanse wykazać się podczas konkurencji, przy których świetnie się bawiły. Wieczory (i nie tylko) spędzaliśmy przy wspólnym stole, racząc się różnorodnymi smakołykami.

W niedzielne południe, w miłej atmosferze i przy pięknej pogodzie zlot został zakończony. Wszyscy naładowani pozytywną energią bezpiecznie wrócili do swoich domów.

Zredagował: Dariusz L.

Parę zdjęć z naszej wyprawy...